Jadłospis Mokronosek | 12.02.2018 – 16.02.2018

Zobacz, co pysznego dzisiaj zjemy. Dietetyczny jadłospis Mokronosku. Mniam!

Poniedziałek12.02.2018

Śniadanie

Kasza kukurydziana na mleku. Chleb żytni z masłem, pasztetem drobiowym, sałatą, pomidorem i ogórkiem świeżym. Herbatka z miodem.

Zupa i deser

Zupa cygańska z ziemniakami, papryką, pomidorem, kiełbasą i zieleniną. Deser jabłkowy z prażoną dynią.

Drugie danie

Makaron zapiekany z musem brzoskwiniowym i sosem śmietanowo – jogurtowym. Kompot jabłkowo – imbirowy.

Wtorek13.02.2018

Śniadanie

Zacierka na mleku. Chleb graham z masłem, roszponką, pasztetem drobiowym, ogórkiem świeżym, rzodkiewką i papryką czerwoną. Kawa zbożowa. Jabłko do gryzienia.

Zupa i deser

Krupnik z pęczaku, jarzyn na rosole z zieloną pietruszką. Budyń z musem malinowym. Woda.

Drugie danie

Kotlet mielony, ziemniaki z koperkiem, buraczki czerwone zasmażane. Kompot wieloowocowy.

Środa14.02.2018

Śniadanie

Kaszka manna na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, pieczenią z łopatki wieprzowej i warzyw z ogórkiem kiszonym i pomidorem. Herbata z róży i malin. Gruszka do gryzienia.

Zupa i deser

Barszcz czerwony z warzywami, ziemniakami, śmietaną 12% i mięsem. Mandarynka z chrupkami kukurydzianymi. Herbatka leśna.

Drugie danie

Pierogi leniwe z musem truskawkowym. Kompot śliwkowy.

Czwartek15.02.2018

Śniadanie

Płatki jaglane na mleku. Chleb razowy z masłem i twarożkiem z czarną porzeczką. Herbatka rooibos. Jabłko do gryzienia.

Zupa i deser

Zupa jarzynowa z pomidorami, ziemniakami i zieleniną. Brzoskwinie w chmurce jogurtowej. Woda.

Drugie danie

Filety drobiowe w zielonym groszku, kasza jaglana, surówka z kapusty pekińskiej. Kompot wiśniowy.

Piątek16.02.2018

Śniadanie

Płatki owsiane na mleku. Bułka „Veka” z masłem, roszponką, filetem drobiowym, papryką czerwoną i ogórkiem świeżym. Herbata miętowa z cytryną i miodem.

Zupa i deser

Zupa ogórkowa z jarzynami, ryżem brązowym, czosnkiem, koperkiem i śmietaną 12%. Deser bananowy (banan, jogurt naturalny, herbatnik). Woda.

Drugie danie

Jajko sadzone, ziemniaki purre, surówka z marchewki, jabłka i jogurtu naturalnego. Kompot wieloowocowy.

Lista alergenów.

Dyrekcja Mokronoska zastrzega sobie prawo zmiany jadłospisu.