Jadłospis Mokronosek | 16.04.2018 – 20.04.2018

Zobacz, co pysznego dzisiaj zjemy. Dietetyczny jadłospis Mokronosku. Mniam!

Poniedziałek16.04.2018

Śniadanie

Płatki jaglane na mleku. Chleb pszenno – żytni z masłem twarożkiem, szczypiorkiem i pomidorem. Kawa zbożowa z miodem. Jabłko do gryzienia.

Zupa i deser

Zupa ogórkowa z ziemniakami, jarzynami, koperkiem, czosnkiem i śmietaną 12%. Budyń z musem malinowym. Woda.

Drugie danie

Pulpeciki indycze w sosie pomidorowym, kasza jęczmienna, surówka z białej rzodkwi. Kompot ananasowy.

Wtorek17.04.2018

Śniadanie

Płatki ryżowe na mleku. Chleb słonecznikowy z masłem, sałatą, pieczenią indyczą, ogórkiem kiszonym i papryką czerwoną. Herbata rooibos.

Zupa i deser

Zupa z włoskiej kapusty z warzywami, pomidorami, mięsem drobiowym i ziemniakami. Surówka z jabłka, marchewki z żurawiną. Herbata z róży i pigwy.

Drugie danie

Kluseczki z masłem, serem białym i musem truskawkowym. Kompot malinowy.

Środa18.04.2018

Śniadanie

Zacierka na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, sałatą, serem żółtym „gouda”, ogórkiem świeżym, rzodkiewką i szczypiorkiem. Herbata leśna. Jabłko do gryzienia.

Zupa i deser

Barszcz ukraiński z ziemniakami, fasolą i śmietaną12%. Deser bananowy. Woda.

Drugie danie

Wieprzowina w sosie własnym. Kasza gryczana, sałata z sosem „Vinegret”. Kompot truskawkowy.

Czwartek19.04.2018

Śniadanie

Płatki czekoladowe na mleku. Chleb wieloziarnisty z masłem, schabem (pieczonym), sałatą, pomidorem i ogórkiem kiszonym. Herbata z róży i pigwy. Jabłko do gryzienia.

Zupa i deser

Rosół domowy z makaronem, zieloną pietruszką i marchewką. Markizy andrutowe z nutellą i czarną porzeczką. Herbata z róży.

Drugie danie

Potrawka z kurczaka, ryż, surówka z pora, jabłka i marchewki. Kompot śliwkowy.

Piątek20.04.2018

Śniadanie

Płatki jęczmienna na mleku. Chleb wiejski z masłem i twarożkiem malinowym. Herbata z róży i wiśni.

Zupa i deser

Barszcz biały z jarzynami, jajkami, zieloną pietruszką, świderkami i śmietana 12%. Tarte jabłko z biszkoptem. Herbata miętowa.

Drugie danie

Filet z mintaja, ziemniaki z koperkiem, surówka z kiszonej kapusty i marchwi. Kompot wieloowocowy.

Lista alergenów.

Dyrekcja Mokronoska zastrzega sobie prawo zmiany jadłospisu.