Jadłospis Mokronosek | 28.05.2018 – 30.05.2018

Zobacz, co pysznego dzisiaj zjemy. Dietetyczny jadłospis Mokronosku. Mniam!

Poniedziałek28.05.2018

Śniadanie

Płatki kukurydziane na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, pasztetem drobiowym, pomidorem i ogórkiem świeżym. Kawa zbożowa. Jabłko.

Zupa i deser

Żurek z warzywami, kiełbasą i ziemniakami. Deser bananowo- śliwkowy. Herbata z róży i pigwy.

Drugie danie

Kasza jaglana z musem malinowym i twarożkiem (półtłustym). Kompot wieloowocowy.

Wtorek29.05.2018

Śniadanie

Sucharki na mleku. Chleb żytni z masłem, twarożkiem z czarnej porzeczki. Herbata rumiankowa.

Zupa i deser

Zupa koperkowa z jajkiem, ryżem brązowym na rosole. Galaretka wiśniowa z owocami i jogurtem naturalnym. Woda.

Drugie danie

Kotlet mielony (z łopatki wieprzowej), ziemniaki z koperkiem, surówka z białej rzodkwi i marchewki. Kompot śliwkowy.

Środa30.05.2018

Śniadanie
Płatki ryżowe na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, sałatą, szynką, ogórkiem świeżym i papryką czerwoną. Herbata roibos.
Zupa i deser

Zupa szczawiowa z jajkami, ziemniakami na rosole. Jabłko z chrupkiem kukurydzianym. Herbata leśna.

Drugie danie
Makaron z masłem, serem białym (półtłustym) i musem truskawkowym. Kompot z jabłek.

Lista alergenów.

Dyrekcja Mokronoska zastrzega sobie prawo zmiany jadłospisu.