FAQ – pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pobyt dziecka w przedszkolu?

Mamy dwa warianty naliczania opłat za przedszkole:

Wariant I. Składa się z miesięcznego czesnego, wyżywienia naliczanego zgodnie z liczbą dni pobytu dziecka w przedszkolu, pakietu zajęć dodatkowych (do wyboru przez rodziców) oraz opłaty na Radę Rodziców.

Wariant II. Obejmuje miesięczną ryczałtową opłatę za wszystkie usługi przedszkola.

Szczegółowych informacji dotyczących wysokości opłat za przedszkole, udzielamy bezpośrednio zainteresowanym rodzicom. Zapraszamy do kontaktu –  przejdź do danych kontaktowych przedszkola.

Co dziecko powinno przynieść do przedszkola?

Do przedszkola trzeba przynieść: zmienne obuwie, ubranko na przebranie w razie „awarii”, szczoteczkę, kubeczek, pastę do zębów oraz poduszkę i kocyk (jeśli dziecko leżakuje). Dodatkowo prosimy rodziców o przygotowanie strojów na zajęcia gimnastyczne (spodenki, t-shirt, obuwie zmienne) oraz czarnych ubrań na zajęcia teatralne (legginsy, bluzka i balerinki).

Jak reagujecie, gdy dziecko rozchoruje się w przedszkolu?

Dzieci chore nie powinny przychodzić do przedszkola, a po przebytej chorobie rodzice powinni przedstawić zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia dziecka. Gdy dziecko w czasie dnia dostanie gorączki lub coś je boli, zawiadamiamy telefonicznie rodziców i prosimy, by jak najszybciej odebrali pociechę i poszli do lekarza. Często, gdy chore dziecko czeka na rodzica, kładziemy je na leżaczek i przykrywamy kocykiem.

Co robicie, gdy dziecko płacze?

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Jeżeli dziecko tego potrzebuje, przytulamy je, rozmawiamy, bierzemy na kolana. Staramy się tak go zająć, żeby dobrze się bawiło. Dzieci z reguły nie płaczą cały dzień. Wiemy, że dla rodziców może być trudne rozstanie się z płaczącym maluchem. Chętnie służymy też radą dla rodziców jak postępować i jak się przygotować do rozstania z dzieckiem, szczególnie w okresie adaptacyjnym.

Jaką macie kadrę?


Zatrudniamy kadrę pedagogiczną z bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym i metodycznym. W przedszkolu prowadzone są zajęcia z neurologopedą, psychologiem, pedagogiem specjalnym i kynoterapeutą (dogoterapeutą).

Co dziecko je w ciągu dnia?


Przedszkole ma własną kuchnię. Jadłospis przygotowywany jest przez naszą panią kucharkę-dietetyka z uwzględnieniem bilansu kalorycznego oraz wartości odżywczych. Przedszkole zaopatruje się na bieżąco w najwyższej jakości produkty: świeże owoce, warzywa, nabiał, wędliny, które dostarczane są przez sprawdzonych i atestowanych dostawców żywności.

Co, jeśli dziecko jest alergikiem?


Obowiązkiem rodzica jest przekazanie w przedszkolu wszelkich danych o alergiach dziecka. Te informacje są przechowywane w bazie danych przedszkola, a na ich podstawie sporządzana jest lista zasad, których opiekunowie muszą przestrzegać w pracy z dzieckiem alergicznym. Jeżeli dziecko cierpi na alergię pokarmową, rodzice są zobowiązani dostarczyć specyfikację lekarską oraz podać szczegółowe informacje na ten temat w karcie przyjęcia dziecka. Sposób żywienia dzieci alergicznych ustalany jest indywidualnie z rodzicami przy zawarciu umowy. Na podstawie specyfikacji lekarskiej nasze kucharki mogą podjąć się przygotowania posiłków z uwzględnieniem specjalnych diet.

Czy w przedszkolu dzieciom podawane są leki?


W przedszkolu nie dajemy dzieciom żadnych leków. Wyjątek stanowią leki, które muszą być stosowane w chorobach przewlekłych (np. astma, cukrzyca).