Francuski

Francuski w przedszkolu Mokronosek

Pluszowi przyjaciele – owieczka Minia i pies Yaroslav – zapraszają przedszkolaki do wspólnej zabawy w odkrywanie dźwięków, barw i smaków Francji.

Wrażliwy pies i spontaniczna owieczka szybko stają się najlepszymi przyjaciółmi maluchów. W trakcie cotygodniowych spotkań dzieci przenoszą się do magicznej małej Francji, gdzie wspólnie przeżywają przygody pluszowych bohaterów. Dzięki tak przemyślanej metodzie, dzieci nieznające francuskiego rozumieją sens zabaw, chętnie w nich uczestniczą, reagują na polecenia i doskonale się bawią.

Przedszkolaki mogą poznawać Francję i język francuski wszystkimi zmysłami: razem z słuchać, jak brzmi melodia języka francuskiego, poznawać najważniejsze zabytki tego kraju, polubić kuchnię francuską i warzywa oraz śpiewać, tańczyć, malować, czyli po prostu – dobrze się bawić. Maskotki chciałyby również, by najmłodsi nauczyli się z nimi, jak bezpiecznie mówić o tym, co cieszy smuci, złości, czyli rozumieć uniwersalny język emocji… po francusku, oczywiście!

Język francuski dla dzieci – korzyści

  •  Pluszowi bohaterowie łatwiej oswajają dzieci z nowym językiem, który dobrze się maluchom kojarzy.
  •  Nauka poprzez zabawę sprawia, że maluchy mimochodem opanowują melodię języka i zapamiętują nowe słownictwo.
  •  Metoda nauki języka francuskiego polegająca na cotygodniowych wyprawach w różne zakątki Francji, pozwala dzieciom także na poznanie innej kultury i zwyczajów.
  •  Możliwość spróbowania francuskich potraw jest dodatkową atrakcją, a uruchamianie wszystkich zmysłów to doskonały sposób na opanowanie nowej wiedzy.
  •  Zajęcia z języka francuskiego łączymy z dobrą zabawą i nauką wyrażania emocji.