Warsztaty teatralne

teatr1

Teatr pozwala na to, aby jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieść się w bajkowy świat pełen cudów i magii.

Zajęcia rozwijają aktywność twórczą dzieci i ich wyobraźnię. Pozwalają na swobodne wyrażanie emocji i współdziałanie z grupą rówieśników.

Przedszkolaki przy pomocy tkaniny, gazet, szarf, poduszek czy balonów mogą odbywać  dalekie podróże m.in. do wioski smerfów, zamku pełnego księżniczek i rycerzy, do dżungli czy do krainy krasnoludków.

Zabawy rozbudzające wyobraźnię, takie jak wariacje śniegowe czy rzeźbienie w przestrzeni, dzieci zamieniające się w rwącą rzekę, górę lodową, nasionka, z których wyrastają kwiaty – to wszystko w towarzystwie odpowiedniej muzyki tworzy świat przedszkolnych improwizacji. Zabawy grupowe oraz ćwiczenia w parach pozwalają dzieciom na współpracę w grupie. Kiedy na horyzoncie pojawia się festiwal teatralny, wówczas mali artyści chętnie łączą zdobyte podczas zajęć umiejętności, aby jak najlepiej zaprezentować się przed widownią.

Warsztaty teatralne w Mokronosku 2 prowadzone są przez Joannę Dziwota, nauczycielkę wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, która ukończyła kierunek: kulturoznawstwo ze specjalizacją teatralno-aktorską.

Warsztaty teatralne dla dzieci – korzyści:

  • rozwijanie aktywności twórczej, pomysłowości i wyobraźni dzieci
  • budowanie umiejętności współpracy w grupie
  • rozwijanie ekspresji, wrażliwości i uczuciowości
  • rozbudzanie kreatywności i fantazji, tworzenie improwizacji
  • ćwiczenia pamięci i koncentracji
  • przełamywanie trudności związanych z wystąpieniami publicznymi