Zalety przedszkola

Niepubliczny Integracyjny Punkt Przedszkolny Mokronosek 2 to niezwykłe miejsce, w którym zabawę i edukację znajdują najmłodsi mieszkańcy osiedla Oporów.

Do placówki można zapisać dziecko już od 2 roku życia. To bardzo ważne, ponieważ zwykle przedszkola przyjmują dzieci dopiero od trzech lat. W naszej placówce organizowane jest także roczne przygotowanie przedszkolne tzw. zerówka. W  kolorowych, jasnych i przestronnych salach, znajduje się dużo miejsca do zabawy i pracy stolikowej. Mało liczne grupy prowadzone są przez dwie panie nauczycielki, jedna z pań to pedagog specjalny.  Dzieci codziennie korzystają z pobytu na świeżym powietrzu.

Własna kuchnia

Ważnym atutem Mokronoska 2 jest własna kuchnia, gdzie dietetyczka przygotowuje menu zgodnie z piramidą żywienia. Jesteśmy wrażliwi także na alergie pokarmowe dzieci. Dbamy, żeby uczyły się zdrowo odżywiać. W ramach zajęć edukacyjnych dzieci przygotowują: kanapki, sałatki owocowe i warzywne, pieką ciasteczka.

Integracja i specjaliści

Wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów prowadzi dla dzieci zajęcia zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Wszystkie dzieci są objęte pomocą psychologiczną i przesiewową diagnozą logopedyczną.

Na podkreślenie zasługuje integracyjny charakter placówki. W każdej grupie razem bawią się i uczą dzieci zdrowe i dzieci z różnymi potrzebami edukacyjno – terapeutycznymi. Placówka może pochwalić się kadrą psychologów, neurologopedów, pedagogów specjalnych, terapeutów integracji sensorycznej, rehabilitantów. Rodzice mogą korzystać z wyposażonej w specjalistyczny sprzęt, sali integracji sensorycznej.

Zajęcia dodatkowe

W ramach zajęć przedszkolnych dzieci poznają przez zabawę język angielski, cieszy ich muzykowanie w ramach rytmiki i dbałość o kondycję fizyczną na gimnastyce, słuchają koncertów muzyki klasycznej – Dziadka Bacha.

Super zabawa z wyobraźnią to warsztaty teatralne i ceramiczne – Glinolandia. Maluchy mają systematyczne zajęcia z pieskiem i korzystają z nauki jazdy konnej.

Dla chętnych organizowane są zajęcia szachowe, tenisowe i lekcje pływania.

Dzieci od czwartego roku życia mogą skorzystać z tygodniowego zimowiska w Zieleńcu, na którym prowadzona jest nauka jazdy na nartach pod czujnym okiem dyrektora zarządzającego – Bohdana Tomaszewskiego.

Dzieci z Mokronoska 2  bardzo chętnie oglądają spektakle teatralne w Teatrze Lalek lub na scenie Polskiego Radia i Telewizji, wyjeżdżają na zajęcia plenerowe do parku lub do Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu. Od dwóch lat bierzemy udział w projekcie International Kindergarten organizowanym przez AIESEC. Były już w Mokronosku studentki z Gruzji, Indii, Meksyku i Hong Kongu. Wolontariuszki przedstawiły dzieciom swoje ludowe stroje, tańce, język, muzykę, zabawy i tradycje.

Rodzice

Przedszkole współpracuje z rodzicami, zapraszając ich na warsztaty bożonarodzeniowe i wielkanocne. Rodzice dzielą się swoim doświadczeniem, prezentując ciekawe zawody, czytają dzieciom w Przedszkolu bajki, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zapraszamy do Mokronoska 2 wszystkich, którzy poszukują bezpiecznego miejsca dla swojego dziecka i chcieliby rozpocząć przygodę z Przedszkolem, a także tych którzy poszukują miejsca, gdzie można znaleźć pomoc psychologiczno-pedagogiczną powiązaną z różnorodnością zajęć dodatkowych i terapeutycznych.

Violetta Japa